KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12212005
nr 1221 2005
Ester Almqvist
(1869-1934), Sverige
Oljemålning, Landskap Småland, Monogramsignerad. Olja på duk på pannå, 34x53 cm
Kondition: slitage
Ester Almqvist, svensk bildkonstnär född 1869 i Bromma, död 1934 i Lund.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 3 december 2018
kl 18:28:56
2/12 11:39:30
Ester Almqvist
Läs mer om Ester Almqvist